בלוג

/
/
היה נכון: כיצד להיות מוכן לבדיקת נאותות (Due Diligence) בכל רגע?

היה נכון: כיצד להיות מוכן לבדיקת נאותות (Due Diligence) בכל רגע?

בדיקת נאותוות לחברה

בדיקת נאותות (Due Diligence) היא תהליך שבמסגרתו חברה צריכה להגיש באופן שקוף מידע לגורם אשר מעוניין בפעילותה. בעולם ההייטק והסטארטאפים, בדיקת נאותות לרוב מגיעה בהקשר של מכירת חברה, מיזוג, גיוס, הנפקה, ועוד. 

ב- Danoy, כמחלקת כספים חיצונית, כבר השתתפנו בהצלחה בבדיקות נאותות רבות מטעם לקוחותינו. איך אנחנו מצליחים לעמוד בהן כל פעם מחדש? 

הסוד שלנו הוא שאנחנו לא מחכים לבדיקה. אנחנו עובדים בשגרה באופן מאוד מסודר, לפי פרוטוקולים שיצרנו לאורך שנים, ומסדרים את כל המידע הפיננסי של לקוחותינו באופן מסודר מאוד, ונגיש במיוחד. כך,  ברגע שהנהלת החברה מכריזה שבקרוב תתבצע בדיקת נאותות, אנחנו מסוגלים לתת מענה באופן אפקטיבי ומהיר יחסית. 

חלק משמעותי מהאפקטיביות של שיטת העבודה שפיתחנו היא שכבר עמדנו בהצלחה בדיקות נאותות רבות ומורכבות. אנחנו יודעים איזה נתונים מעניינים את רוב הגורמים שמבקשים בדיקות נאותות, ונערכים אליהם מראש. למשל אנחנו יודעים שגורמים רבים מתעניינים בנושאים כמו מחירי העברה, חישובי מיסים בארצות הברית, הסכמים עם לקוחות ועובדים, ועוד. לכל אלו מתווספים דוחות תקופתיים מאוד מסודרים, ניתוחי רווח והפסד, דוח תזרים מזומנים, ומידע פיננסי נוסף שאנחנו אוספים ומנתחים בשגרה. 

תודות להכנה המדויקת שאנחנו מבצעים כחלק מהעבודה השוטפת, כאשר מתקבלת הנחיה להתכונן לבדיקת נאותות, אנחנו מקבלים את רשימת השאלות של הגורם המתעניין בלקוח שלנו – ומאגדים יחסית בקלות את כל המידע הרלוונטי. 

אם גם אתם מעוניינים שהחברה שלכם תהיה מוכנה לבדיקת נאותות לפני גיוס, רכישה או כל ארוע פיננסי אחר, צרו איתנו קשר.

דילוג לתוכן