בלוג

/
/
רגע האמת: כיצד יכול CFO במיקור חוץ לעזור לחברה לצלוח משברים?

רגע האמת: כיצד יכול CFO במיקור חוץ לעזור לחברה לצלוח משברים?

Outsourced CFO During Crisis

השנים האחרונות הביאו איתן רגעי משבר רבים. זה התחיל ב- 2020 עם הקורונה, המשיך ב- 2021 למיתון עולמי ומלחמת רוסיה אוקראינה, ועכשיו ב- 2024 מלחמה שסופה עדיין לא נראה. לכל משבר שכזה היו מאפיינים ייחודיים, אולם לכולם מכנה משותף חשוב אחד – כולם פגעו בכלכלה וסיכנו עסקים רבים בארץ ובעולם. 

לשמחתנו, בעזרת שירות ה- CFO במיקור חוץ שלנו, הצלחנו לעזור ללקוחותינו לצלוח את המשברים האחרונים, ואפילו לצמוח. כיצד שירות ה- CFO במיקור חוץ שלנו יכול לעזור גם לארגון שלכם? הנה כמה דוגמאות: 

  • הערכת האיום: ה- CFO החיצוני של Danoy הוא איש כספים מנוסה שצבר ידע פיננסי חשוב. הידע הזה יקר מפז בזמן משבר, מאחר וה- CFO החיצוני שלנו מסוגל להעריך את השפעת המשבר על הארגון, להציף את האיומים האפשריים בפני הנהלת החברה, ולהתחיל בהכנות שיאפשרו לצלוח את התקופה הקרובה. 
  • עדכון האסטרטגיה הפיננסית: לאחרונה כתבנו על החשיבות של אסטרטגיה פיננסית שה- CFO במיקור חוץ שלנו כותב ללקוחותינו. מדובר במסמך שהוא תוכנית פעולה פיננסית, אשר מאפשר תכנון נכון וארוך טווח של החברה לאור ההכנסות וההוצאות הצפויות. בעת משבר ה- CFO במיקור חוץ שלנו חוזר לאסטרטגיה הפיננסית, בוחן אותה אל מול המשבר, ומעדכן אותה. משברים בסופו של דבר חולפים, אולם כדי לצלוח אותם ולהחזיר את הארגון לצמיחה חשוב להתאים את האסטרטגיה הפיננסית למציאות הנוכחית.
  • הכרות עם תקנות וחבילות סיוע: ה CFO במיקור חוץ של Danoy מתעדכן בדרכים שבהן הרשויות עוזרות לעסקים לצלוח את המשבר. הוא יוכל להגיש בקשות למענקים, לנצל הטבות מס, ולגלות דרכי סיוע נוספות שבהן המדינה או גופים מטעמה מוכנים לעזור לחברות בזמן המשבר. 
  • תקשורת עם ספקים וגופים פיננסיים: ה- CFO החיצוני של Danoy לומד את האופן שבו המשבר משפיע על הארגון, ופועל למציאת דרכים שיעניקו אורח רוח פיננסי. אחת הדרכים לעשות זאת היא לפנות לספקים או גופים פיננסיים (כמו בנקים או חברות אשראי), ולבקש לדון מחדש בתנאי תשלום, עמלות, או החזרי הלוואות. פעמים רבות תכנון מהלך שכזה דוחה הוצאות לתקופה מאוחרת יותר, וכך הארגון יכול לצלוח את התקופה הקשה באופן טוב יותר. 
  • חבר הנהלה מנוסה: ה- CFO במיקור חוץ של Danoy הוא למעשה אדם בעל הבנה רבה בעולמות הפיננסיים והעסקיים. עצם נוכחותו בצוות המנהל של הארגון מאפשר לו לתת לשאר חברי ההנהלה עצה נבונה, ואפילו לזהות הזדמנויות לצמיחה בצל המשבר. 

אם גם אתם מעוניינים בחבר הנהלה מנוסה שיעזור לארגון שלכם לעבור את התקופה הקרובה מבחינה פיננסית, שירות ה- CFO במיקור חוץ של Danoy הוא בשבילכם. לפרטים נוספים צרו קשר. 

דילוג לתוכן