בלוג

/
/
כך Danoy יכולים לעזור לחברות בעבודה מול הבנקים

כך Danoy יכולים לעזור לחברות בעבודה מול הבנקים

Working with banks

ישנה קונספציה אחת שעולה לחברות רבות, ובעיקר לסטארטאפים, הרבה מאוד כסף. הקונספציה הזו היא שכאשר עובדים מול הבנק כחברה אפשר להתנהל מולו כמו אדם פרטי. כלומר, להפקיד את הכסף, לסמוך על המנגנון שיגן עליו, ולחזור להתמקד בעשיה של החברה מתוך הנחה שהכסף מטופל היטב בבנק. 

לצערנו, המציאות מוכיחה שחברות רבות שמתנהלות באופן זה מול הבנקים משלמות על כך ביוקר. הבנקים גובים מהם עמלות גבוהות מאוד על כל פעולה, מה שעולה לחברה סכומים משמעותיים מדי חודש. בנוסף, פעמים רבות הכסף של החברה שוכב בעו"ש או בפיקדון בסיסי, וכך החברה לא נהנית מהערך הנוסף בדמות ריבית שהמזומן שלה עשוי לייצר. פעמים רבות מדובר על הפסדים משמעותיים בשווי עשרות ואף מאות אלפי דולרים. רק תארו לעצמכם כמה ערך מוסף היו יכול לייצר עבור סטארטאפ מיליוני דולרים שהתקבלו בסבב הגיוס האחרון אם רק היו מועברים לחיסכון עם ריבית משמעותית מזו הדיפולטיבית שהבנק מציע. 

כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו ב- Danoy מתפקדים כמחלקת הכספים האיכותית של לקוחותינו. כאשר אחד מאנשי הצוות שלנו נכנס על תקן CFO של חברה או סטארטאפ, אנחנו נוטלים לידינו את ההתנהלות מול הבנקים. המטרות שלנו הן שתיים: להוריד עלויות, ולהעלות רווחים. אנחנו עושים זאת במגוון דרכים. ראשית, אנחנו מנהלים משא ומתן אינטנסיבי עם הבנקים על הפחתת עלויות משמעותית לפעולות ושירותי הבנק. בנוסף, אנחנו מתעקשים להכניס את הלקוח שלנו לפעילות בחדר העסקאות של הבנק. שם הלקוחות שלנו מקבלים שערים טובים יותר בהמרות מט"ח. לעיתים הבנק עשוי לסרב לדרישות שלנו. במקרים כאלו, נדע להציע ללקוחות שלנו אלטרנטיבות שלא ישאירו אותו תלוי בתנאים הלא משתלמים שהבנקים מציע לו. 

בשורה התחתונה, העבודה שלנו בדנוי מול הבנקים היא עבודה עם ערך מאוד מוחשי עבור לקוחותינו. מאחר ופעמים רבות הלקוחות שלנו מפקידים בבנקים סכומים משמעותיים, הפחתת העלויות והעלאת הריבית שאנחנו מסוגלים לייצר ללקוחותינו מאוד משמעותיות. 

אם גם אתם מעוניינים לחסוך בעבודה מול הבנקים, צרו איתנו קשר.

דילוג לתוכן