בלוג

/
/
כשהמציאות פוגשת תוכנית פיננסית: כך Danoy כותבים ועוקבים אחר תוכנית פיננסית במציאות דינמית

כשהמציאות פוגשת תוכנית פיננסית: כך Danoy כותבים ועוקבים אחר תוכנית פיננסית במציאות דינמית

תכנית פיננסית לעסק

כמחלקת כספים חיצונית לסטארטאפים וחברות, אחת המשימות החשובות ביותר שלנו ב- Danoy היא ליצור תוכנית פיננסית שנתית עבור לקוחותינו. 

תוכנית פיננסית שנתית היא למעשה תוכנית העבודה של השנה הקרובה. מומחי הכספים שלנו יבינו את הצרכים השונים של מנהלי המחלקות, יתרגמו אותם לעלויות, וישלבו אותם בתוכנית פיננסית המתייחסת לכל החברה. לאחר שהמנכ"ל והדירקטוריון יאשרו את התוכנית היא הופכת לאסמכתה, ומנהלי המחלקות יכולים לפעול לפיה בלי צורך באישור על כל הוצאה מתוכננת. 

אבל כידוע, החיים לא תמיד נשמעים לתוכניות שאנחנו יוצרים, בעיקר לא בחיים העסקיים. הרבה פעמים מנהלי המחלקות נתקלים בהוצאות לא צפויות או שהמכירות לא עומדות ביעדים. וכפי שגילינו בשנים האחרונות, מגפות ומלחמות בהחלט יכולות לפרוץ בן לילה ולסכן את המשך קיום העסק. מה עושים במקרים כאלה?

אנחנו מאמינים שדווקא ברגעים שבהם התוכנית לא מתקדמת כמצופה אנחנו נמדדים כמומחי כספים. אנחנו גם יוצאים מנקודת הנחה שתמיד יהיו הפתעות ונדירים המקרים שבהם תוכנית פיננסית מתממשת כפי שנכתבה. לכן, כתיבת התוכנית רק השלב הראשון בתהליך ארוך. כדי להוציא אותה לפועל נדרשות מאיתנו בקרה שוטפת, והיכולת למצוא פתרונות בזמן אמת. 

כי האמת היא שתוכנית פיננסית שנתית לא צריכה להיות מסמך חתום וסגור. להפך. תוכנית פיננסית צריכה להיות תוכנית עבודה דינמית שמתאימה את עצמה למציאות המשתנה ללא הרף. 

כמחלקת כספים חיצונית, אחרי שנכתוב תוכנית פיננסית ללקוח גם נעקוב באופן הדוק אחר הפערים שבין הצפי שבתוכנית לבין ההוצאות וההכנסות שמתרחשות בפועל. כאשר נזהה פערים כמו אי-עמידה ביעדי הכנסות או הוצאות לא צפויות, נציף זאת להנהלת החברה, ונפעל למצוא פתרונות כמו איתור הוצאות שניתן לצמצם, עצירת גיוסי כוח אדם, ועוד. עלינו גם להיות ערים להשפעות שאינן קשורות ישירות לפעילות החברה, כמו תנודות בשער הדולר. 

האופן שבו אנו יוצרים תוכנית פיננסית ועובדים איתה באופן שוטף עוזר להנהלה של לקוחותינו לנהל את ההוצאות הצפויות לאורך השנה באופן מושכל ואפקטיבי. אם גם אתם מעוניינים שניצור לחברה שלכם תוכנית פיננסית ונעקוב אחריה באופן שוטף, צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן