בלוג

/
/
ה- CFO החדש הגיע: 4 הדברים הראשונים שיעשה CFO חיצוני של Danoy

ה- CFO החדש הגיע: 4 הדברים הראשונים שיעשה CFO חיצוני של Danoy

אחד השירותים שאנחנו ב- Danoy הכי נהנים לספק הוא CFO במיקור חוץ. במסגרת השירות אחד מאנשי הכספים הבכירים שלנו ישתלב כמנהל חיצוני של מחלקת הכספים של הלקוח, ובכך יעניק לארגון של הלקוח את הידע והניסיון של איש כספים בכיר ומנוסה. 

בתור CFO חיצוני עומדות בפני איש הכספים שלנו הרבה משימות שמטרתן שיפור כל ההתנהלות הפיננסית של הלקוח. מאיפה הוא יתחיל? ברוב המקרים ה- CFO החיצוני שלנו יתמקד ב- 4 משימות עיקריות:


  • ללמוד את הלקוח ומטרותיו: הדרך היחידה לעשות שינוי היא להבין תחילה את המצב הקיים. ולכן, המשימה הראשונה של ה- CFO במיקור חוץ של Danoy תהיה ללמוד את הארגון של הלקוח, את מצבו הקיים מבחינה עסקית ופיננסית, שאיפותיו לעתיד, ועוד. ה- CFO החיצוני שלנו גם יקדיש זמן כדי להכיר אנשי מפתח בארגון ולהבין את הצרכים שלהם, כדי שיוכל להתחשב בהם בניהול הכספים השוטף של החברה. 
  • לעשות סדר בניהול הכספים של החברה: ניהול כספים אפקטיבי של ארגון דורש הקמת מחלקת כספים מסודרת ומדויקת, שפועלת לפי נהלים ומנגנוני תיוק ותיעוד יעילים. ולכן, אחת המשימות הראשונות של CFO במיקור חוץ של Danoy תהיה לעשות סדר בניהול הכספים של החברה. ה- CFO שלנו יערוך ביקורת על ניהול הכספים הנוכחי, יטמיע תהליכים ומערכות ניהול מידע, ויעזור בכל מה שצריך כדי לבנות מערך כספים יעיל בארגון. אגב, פעמים רבות יחד עם שירות ה- CFO החיצוני Danoy מקבלת לידיה את כל ניהול הכספים של החברה, וכך תהליך זה מתנהל באופן יעיל במיוחד. 
  • לאתר מאיפה דולף הכסף: הניסיון של ה- CFO במיקור חוץ שאנו מייעדים ללקוח עוזר לו לאתר את "דליפות" הכסף של הארגון ולתקן אותן. דליפות מעין אלו עשויות להיות תשלומים גבוהים מדי לספקים, עמלות גבוהות מדי לבנקים, מבנה ארגוני לא נכון, שירותים מיותרים, ועוד. החיסכון המצטבר של CFO במיקור חוץ של Danoy עשוי להיות משמעותי מאוד. 
  • ליצור אסטרטגיה פיננסית: אסטרטגיה פיננסית היא החלק בתוכנית העסקית שמתמקד באספקטים הכלכליים של העסק. היא מפרטת את המהלכים הנדרשים להצלחה וקובעת יעדים מספריים. לארגונים רבים קיימת תוכנית עסקית, אבל פעמים רבות אין בה אסטרטגיה פיננסית. כך שלמרות שקיימת מפת דרכים מבחינת פיתוח או מכירות, לא קיימת התייחסות ליעדים המספריים שמעידים על הצלחת הארגון. לפיכך, אחת הפעולות הראשונות שיעשה ה- CFO במיקור חוץ של Danoy תהיה ליצור אסטרטגיה פיננסית, אשר תגדיר את היעדים המספריים האלו, תוך התחשבות בדוחות רווח/הפסד, צפי גידול בכוח האדם, עלויות תפעול, ועוד. 

לאחר שה- CFO החיצוני של Danoy יבצע את כל הפעולות האלו הוא ימשיך להיות מעורב בהנהלת הארגון, לנהל את מחלקת הכספים ולאתר דרכים להתייעל ולשפר את הרווחיות. 

אם גם החברה שלכם זקוקה לניסיון ולמשאבים של CFO במיקור חוץ, צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן