בלוג

/
/
שירותי CFO: העוצמה של ארגון לכל עסק ומיזם

שירותי CFO: העוצמה של ארגון לכל עסק ומיזם

אבירם ארביב, מייסד ומנכ"ל דנוי, מסביר כיצד שירותי CFO יכול להיות המנגנון לצמיחה עסקית יציבה עבור עסקים בכל סדר גודל.

אחד הפתרונות שאנו הכי אוהבים לספק בדנוי הוא שירותי ייעוץ CFO. זאת מאחר שבעזרת שירות זה אנו לומדים להכיר באופן הקרוב ביותר את פעילות הלקוח, ולעזור לו להגיע להישגים מרשימים במהירות גבוהה ממה שציפה.

סמנכ"ל כספים לכל עסק: ייעוץ CFO
בואו נחשוב על ההנהלה של חברה קטנה, כמו סטארטאפ. בראש החברה עומד כמובן ה- CEO, האדם שמוביל את הארגון. תחתיו לרוב יהיו סמנכ"ל הטכנולוגיות שלרוב מגיע מרקע של תכנות, סמנכ"ל השיווק שגם ממנו מצפים שיבוא עם שנים של ניסיון בתחום, סמנכ"ל הפיתוח העסקי, וכן הלאה.

אף על פי כן, פעמים רבות סמנכ"ל כספים נעדר מצוות הליבה של הנהלת סטארטאפים או חברות קטנות. אפשר להבין מדוע – הרבה פעמים המייסדים ממוקדים בפיתוח המוצר והשיווק שלו. משיקולי תקציב והיקף עבודה, לא תמיד משתלם להם להחזיק סמנכ"ל נוסף במשרה מלאה. וכך הניהול הפיננסי של החברה מתגלגל למשימה נוספת של המנכ"ל או אחד הסמנכ"לים.

נכון, זה פתרון, אבל ממש לא הפתרון האידיאלי. ניהול פיננסי הוא מקצוע בפני עצמו, עם מורכבויות ודקויות שלוקח שנים ללמוד. בלי איש כספים מנוסה, קיים סיכוי גבוה שהעסק לא ימצה את התזרים באופן אידיאלי, לא יתנהל נכון מול הרשויות, ואפילו יטעה בחישובי התזרים שמאפשרים לו להמשיך לפעול.

בדיוק כאן נכנס שירות ה- CFO שאנו מציעים בדנוי.

שירותי CFO עם דנוי ואבירם ארביב
עם שירות ייעוץ CFO, גם עסק קטן יכול ליהנות מהניסיון וההשפעה של סמנכ"ל כספים בכיר. במסגרת השירות אחד היועצים הפיננסיים שלנו משתלב בהנהלת הלקוח ומתפקד כסמנכ"ל הכספים. כך הוא מסוגל לבצע בקרה על ההתנהלות הפיננסית, לייצר תהליכים, לגבש תכנית פיננסית ארוכת טווח, ואף להתחיל בהקמת מחלקת כספים אורגנית שתשרת את הארגון בשנים הבאות. כל זאת במסגרת שעות חודשית שתגובש יחד עם הלקוח לאחר הבנת צרכיו ושאיפותיו העסקיות.

שילוב סמנכ"ל כספים הוא אחד המפתחות להצלחה של עסקים רבים. בעיקר כאלו שהחלו כסטארטאפים, עם כוח אדם מצומצם ואחריות על תקציב יחסית גבוה (לרוב הגיע מהשקעה). אם גם אתם מעוניינים לשלב CFO בארגון שלכם, צרו קשר ונשמח לענות על כל השאלות.

בברכה,
אבירם ארביב
מנכ"ל ומייסד דנוי

דילוג לתוכן